Ogrzewanie domu za pomocą pompy ciepła to mechanizm, którego podstawowym zadaniem jest „transport” ciepła o niższej temperaturze, do miejsca o wyższej temperaturze.
Oferujemy Państwu alternatywne źródło energii w postaci pionowej pompy ciepła, która pobiera energię z gruntu. Pompa ciepła działa dzięki kolektorowi pompy ciepła.

Kolektor zbiera energię z ziemi, która wykorzystuje potem do swojego działania pompa ciepła. Aby mechanizm instalacji pompy ciepła działał, jedyne czego potrzebuje to prąd. Eliminuje to konieczność podłączania do domu instalacji gazowej czy innego źródła paliwa stałego czy ciekłego. W związku z tym, jest to inwestycja ekologiczna, bezpieczna i oszczędna.
Za pomocą pompy ciepła jest możliwe ogrzewanie wody użytkowej. Warto zaznaczyć, że pompę ciepła należy dobrać indywidualnie do potrzeb danego obiektu.

W celu instalacji pionowej pompy ciepła trzeba wykonać odwiert w ziemi. Jego głębokość może być różna, w zależności od tego jak duży jest dom i jego zapotrzebowanie na energię, oraz jakie są warunki do wykonania takiego odwiertu. Możliwe jest wykonanie zamiast jednego odwiertu głębokiego, kilku odwiertów płytszych.
Zalecane system ogrzewanie centralnego przy pionowej pompie ciepła to ogrzewanie podłowe. Jednak pompa ciepła może pracować dla systemu grzejnikowego lub powietrznego również.

Na cenę instalacji pompy ciepła składają się:

  • Cena odwiertu ( zależna od głębokości)
  • Cena zakupu kolektora i pompy ciepła
  • Cena montażu: usługi oraz komponentów ( rury do twz. nitek kolektora, łączniki, )

Prosimy o kontakt z naszą firma w celu uzyskania ceny instalacji pompy ciepła. Na podstawie rozmowy telefonicznej możemy określić szacunkowy koszt wykonania odwiertu, oraz instalacji pompy. Po dokładnym zapoznaniu się z warunkami geologicznymi jesteśmy w stanie podać dokładną cenę instalacji.